Selvmordsangrep i tidligere IS-hovedstad
Ekstremistgruppa IS har utført et selvmordsangrep i Raqqa i Nord-Syria, opplyser en amerikanskstøttet styrke og syriske aktivistgrupper.
Publisert: 09 Oktober 09:34
Ekstremistgruppa IS har utført et selvmordsangrep i Raqqa i Nord-Syria, opplyser en amerikanskstøttet styrke og syriske aktivistgrupper.
Angrepet skjedde tidlig onsdag og var rettet mot den kurdiskdominerte SDF-alliansen, der blant annet YPG-militsen inngår, i Raqqa. Byen var tidligere hovedstaden til IS i Syria.
Angrepet kommer etter at Tyrkia har kunngjort at landet om kort tid vil angripe kurdiske soldater nordøst i Syria.
Kurdiske styrker sier IS utførte tre selvmordsangrep mot deres stillinger i Raqqa. Det er ikke meldt om sårede i angrepet, men det er rapportert om skuddveksling og eksplosjoner.
Den britiskbaserte eksilgruppen Syrian Observatory for Human Rights (SOHR) opplyser at to IS-krigere begynte å skyte før de sprengte seg selv.
(©NTB)
n«Overse demokratiet og konsekvensene vil, for å være ærlig, komme og bite deg bak», sa Labours partisekretær Ian Lavery til BBC i går. Lavery kommer fra Labours kjerneområder i Nord-England, hvor De konservative har gjort et brakvalg. Før Lavery...
HABILITET: To av medlemmene av granskingsutvalget for Nav-skandalen var selv med på å dømme en person for å ha tatt med sykepenger til Spania i 2012. Det gjør dem inhabile, sier professor.