Venstresidas dagsavis
Nettutgaven, torsdag 24. mai, 2012
Dagens avis
Klassekampen forside 20120524
Kultur & medier
Fredag 22. juni, 2007

Disse bøkene kan bli film

Fredag 22. juni, 2007

Facebook Twitter Digg Tips en venn Skriv ut

Jostein Gaarders «I et speil, i en gåte» er en bok vi kan vi se fram til å se på kinolerretet en gang inn i framtida. Det samme gjelder Gaarders titler «Sirkusdirektørens datter» og «Appelsinpiken».

Og blant mange andre bøker det er tatt ut opsjon på, og som statistisk sett har en ti prosents sjanse til å bli film, nevner vi Per Pettersons «Ut og stjæle hester», Halve Folkerud og Finn Tokvams «Tyl», Mattis Øybøs «Alle ting skinner», Anders Bortnes «Et bra band», Frode Gryttens «Bikubesong», Tor Bomann Larsens «Haakon og Maud», flere titler fra både Unni Lindell og Karin Fossum, to noveller fra Bjarte Breiteigs «Surrogater», «Vredens dag» av Kurt Aust, Svein og Rotta-bøkene til Marit Nicolaysen, «Fatso» og «Destroyer» av Lars Ramslie, «Mannen som elsket Yngve» og «Kompani Orheim» av Tore Renberg, «Berlinerpoplene» og «Eremittkrepsene» av Anne B. Ragde, «Ute av verden» av Karl Ove Knausgård, «Noe som hjelper» av Mona Høvring og «Kjærlighet» av Hanne Ørstavik.

Innenriks
Torsdag 24. mai, 2012
Knuser Høyres LO-drøm

Knuser Høyres LO-drøm

SMELL: Nytt Civita-notat stikker kjepper i hjulene for Høyres flørt med fagbevegelsen. Tenketanken slår fast at fagorganiserte velger rødgrønt, og at folk flest støtter fagbevegelsen.
Utenriks
Torsdag 24. mai, 2012
Venter spent på ny framtid

Venter spent på ny framtid

LØFTE: Mange egyptere venter spent på om det regjerende militærrådet vil gi fra seg makten etter valget. Overfor Klassekampen antyder general ­Mohammed al-Assar at løftet vil bli holdt.
Kultur & medier
Torsdag 24. mai, 2012
- Snevert menneskesyn

- Snevert menneskesyn

Katrine Kielos har skrevet bok om hvordan mannen er blitt norm for økonomien. Hun mener vi må begynne å se økonomien med nye øyne.
Dagens leder
Torsdag 24. mai, 2012
Bjørgulv Braanen
Lykke til!

Lykke til!

Dagens leder
Powered by eonBIT